ویدئوهای آموزشی

در این بخش ویدئوهایی که جنبه آموزشی دارند را قرار داده ایم

اطفای حریق خودرو با خاک
 

مقابله با آتش ضمن نیاز به تجهیزات گاهی مستلزم خلاقیت است.استفاده از امکانات موجود در محل کمک بسیاری در کاهش خسارت حریق دارد. در این کلیپ خلاقیت یکی از حاضرین جهت خاموش کردن آتش را مشاهده کنید.

 
نحوه استقرار سرلوله در عملیات اطفای حریق
 
جداسازی مواد جهت کنترل گسترش حریق
 جداسازی به عنوان‌ یکی از روش های کنترل گسترش حریق بطور کلی عبارتست از ایجاد فاصله بین مواد در حال سوختن و مواد در معرض که هنوز طعمه حریق نشده اند.
 
 
واکنش شیمیایی آب و روغن در حال سوختن
در این ویدئو با واکنش شیمیایی بین آب و روغن در حال سوختن آشنا می شویم. برای داشتن اطلاعات، مطالب و ویدئو های مشابه بیش تر به وبسایت ما مراجعه کنید: mmscience.ir
 
 
آیا میدانید مسئول ایمنی شما کیست؟
چگونگی پیشروی به سمت شعله در حریق گازهای قابل اشتعال
 
در جستجوی اکسیژن
احتراق یک نوع واکنش شیمیایی و شامل ترکیب یک ماده قابل اشتعال با اکسیژن است که زمینه شکل گیری آن با ایجاد حرارت شکل می گیرد. ( یک نوع اکسیداسیون) پس از پیشروی نسبی حریق در فضای بسته، الکترون های آزاد شکل گرفته بصورت طبیعی تمایل بالایی جهت ترکیب شدن با اکسیژن دارند و با توجه به مصرف اکسیژن توسط حریق و کمبود آن در فضای بسته، از بازشوهای موجود جهت رسیدن به اکسیژن موجود در هوا خارج می شوند.
 

وقوع صاعقه زیبا در استانبول ترکیه
 
کلیپ آموزشی فوق العاده برای آتش نشان ها
 

رول آور

رول آور(شعله /دود چرخان) شرایطی را توصیف می کند که در یک محیط بسته گاز های مشتعل نشده ناشی از حریق ،آزاد شده ودر همان مراحل اولیه حریق در سطوح نزدیک سقف انباشته شوند ،این گازهای فوق گرم برای اینکه با اکسیژن هوا ترکیب شوند با فشار به سمت خارج از محل اصلی حریق هل داده می شوند. زمانی که این گازها به محدوده قابل اشتعال خود برسند و اکسیژن اضافی از طریق درب های ورودی یا منافذ دیگر وارد شود ، گاز های ایجاد شده و بسیار سریع به صورت غلتکی و دور گرد از سرتاسر اطراف سقف منتشر می شوند. رول آور یکی از نشانه های اصلی فلش آور است که ممکن است در مرحله رشد آتش رخ دهد و اغلب پس از آن فلش آور رخ می دهد . رول آور (شعله چرخان )یکی از اصلی ترین علل گسترش حریق به محیط های مجاور است

 

تهویه دود در حریق
ضرورت در دسترس بودن خاموش کننده های آتش نشانی
 
 

انرژی حاصل از انفجار

 
تجهیزات کشف و اطفای حریق در جنگل ها و …
 
اهمیت استفاده از حمایت در زمان کار در ارتفاع
 
حادثه برای یک آتش نشان
قبل از باز کردن اتصالات از خالی بودن آنها از فشار مطمئن شوید.
 
 
 
یک روش کاربردی برای شکستن قفل آویز
 
 
هرگز مایعات قابل اشتعال را روی آتش نریزید.
اکثر مایعات قابل اشتعال نقطه تبخیر پایینی دارند. ریختن آنها روی آتش منجر به سرایت شعله به ظرف و گسترش آتش به صورت پیش بینی نشده خواهد،شد.